//
you're reading...
Monitoring

Najnowsze trendy w monitoringu wizyjnym domów i posesji

W roku 2016 mamy do czynienia z pojawieniem się wielu nowinek związanych z monitoringiem wizyjnym domów i posesji, dotychczas popularne kamery przemysłowe oraz dotychczas najnowsza wersja kamery ip megapikselowe zatoczyły technologiczne koło aby spotkać się pod postacią hybrydowych rozwiązań. Dzięki potrzebie obniżenia kosztów modernizacji istniejących systemów kamer powstały dwa standardy godne uwagi, zarówno jeżeli chcesz odnowić swoje urządzenia jak i również gdy tworzysz nowy monitoring od podstaw.

Monitoring w standardzie AHD

rejestrator ahd

Kamery i rejestratory w najnowszym standardzie Analog-HD to przesył obrazu Full HD 1080p bez kompresji i opóźnień, doskonałe rozwiązanie do modernizacji istniejących sieci monitoringu CCTV bez zamykania sobie drogi do współpracy z nowoczesnymi kamerami sieciowymi IP. Analog High Definition to otwarty standard CCTV gwarantujący skuteczną i niezależną pracę monitoringu, umożliwia skuteczną transmisję obrazu i dźwięku wysokiej rozdzielczości na odległość nawet 500m!

kamera ahd

Główną cechą, która stanowi również podstawową zaletę AHD to otwarty standard komunikacji, rejestartory try-brydowe mogą współpracować z różnymi kamerami, co pozwala na bardzo dużą możiwość łączenia urządzeń z różnych technologii. Natomiast kamery AHD bazują na nowoczesnym i wydajnym przetworniku obrazu marki EXMOR.

ahd przetwornik exmor

 

Dowiedz się więcej na temat skutecznego monitoringu dozorowego z wykorzystaniem technologii AHD tutaj: www.napad.pl/monitoring-ahd

Monitoring w standardzie HD-CVI

Innym ciekawym standardem, który pojawił się w ostatnim czasie w telewizji przemysłowej to HD-CVI, który stanowi uniwersalną technologię dla kamer pracujących w siechach analogowych oferując wysoką rozdzielczość obrazu High Definition. Full HD przy 25 klatkach na sekundę, to dotychczas nieosiągalny pułap w kamerach analogowych, obecnie daje możliwość skutecznej modernizacji bądź rozbudowy nowych i istniejących sieci monitoringu wizyjnego.

Kamery HD-CVI marki IPOXwykorzystują w pracy szerokie właściwości zaawansowanychsystemów automatycznej kalibracji kluczowych parametrów obrazu. Dzięki aktywnej analizie całości obserwowanego otoczenia realne jest zachowanie czytelności i szczegółowości materiału wideo niezależnie od dynamiki zmian w obrębie obiektywu kamer.

ipox hd-cvi

Zaletą nowej serii kamer do monitoringu HD-CVIjest również obsługa hybrydowego trybu pracy orazdostępność podwójnego wyjście wideo HD-CVI/Analog. Więcej informacji tutaj: http://www.napad.pl/nowa-seria-kamer-full-hd-hd-cvi

 

 

Reklamy

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: